SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ

Sitemiz hala yapım aşamasındadır. İçerik genişletilecek ve bazı kısımlar değiştirilecektir. Sabrınız için teşekkür ederiz….

Gökbilim Dergisi'nin Ağustos Sayısı Çıktı

dergiağustos

İnternette, Türk amatör gökbilimcilerin biraraya geldiği en büyük tartışma ortamlarından biri olan www.gokbilim.com sitesi tarafından aylık yayımlanan Gökbilim Dergisi'nin Ağustos sayısı çıktı.Ayrıntıları okumak için tıklayınız...

Ulusal Astronomi Kongresi Bu Yıl Çanakkale'de

uak

16. Ulusal Astronomi Kongresi (UAK) ve 5. Ulusal Öğrenci Astronomi Kongresi (UOAK), 08-12 Eylül 2008 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) düzenlenecek.Devamını okumak için tıklayınız...

Gökgünlüğü

gökgünlüğü

Bu bölümde; yılın her ayındaki yakınlaşmalar, örtülmeler, geçişler, göktaşı yağmurları, karşıkonum durumları gibi önemli gök olaylarının tarihlerini öğrenebilirsiniz.


Ağustos ayının gök olaylarını görmek için tıklayınız...

Türkiye’nin ilk Gezegenevi İzmir’de Açıldı

gezegenevi

Türkiye’nin ilk halka açık, sabit dijital gezegenevi, İzmir’de hizmete açıldı.Devamını okumak için tıklayınız...

ISYA 2008 İstanbul'da Yapılacak

ISYA

IAU tarafından düzenlenen Genç Astronomlar Yaz Okulu (International School for Young Astronomers - ISYA) bu yıl 1-21 Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacaktır.

Devamını okumak için tıklayınız...

2009, Dünya Astronomi Yılı Olacak!


DAY


Birleşmiş Milletler, 2009’un Dünya Astronomi Yılı olacağını duyurdu. Bu yılın amacı ise, özellikle gençlerin gökbilimine ve temel bilimlere olan ilgisini artırmak olarak açıklandı.

Devamını okumak için tıklayınız...

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License